Naucz się odróżniać podróbki od oryginałów

Jak odróżnić oryginalny przedmiot vintage od podróbki? O czym warto pamiętać i z czyich usług warto skorzystać. Sprawdź nasze porady.

My%20project-23.jpg

Podróbki od lat 70. do dzisiaj

Historia podróbek zaczęła się od popularności designerskich jeansów pod koniec lat 70. Często produkowane były w tych samych fabrykach, w których szyto oryginały. W latach 90. i 2000. podrabiać zaczęto produkty luksusowych marek na masową skalę. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych ich popularność zwiększyła się jeszcze bardziej. Obecnie szacuje się, że nawet 1/5 luksusowych torebek i ubrań, które ludzie pokazują na swoich profilach to podróbki. Najbardziej podrabianymi markami premium są Gucci i Louis Vuitton. Najbardziej podrabiane torebki to Louis Vuitton Neverfull, Hermes Birkin i Chanel „flap bag”. Dodatkowo królować zaczynają nie tyle, ile podróbki, ale „superfakes” – duplikaty, które są prawie nie do odróżnienia od oryginałów.

Jak uniknąć podróbek z drugiej ręki:

-szukaj produktów sprzed lat 90.- kupowanie rzeczy wyprodukowanych przed latami 90. zwiększa gigantycznie nasze szanse na uniknięcie podróbek. Po prostu wcześniej tylu ich nie produkowano. Większość produktów będzie wykonana we Włoszech i Francji, Amerykańskie marki natomiast oznaczone będą „Made in U.S.A”, dużo z nich będzie również posiadało znaki związku zawodowego, do którego należeli producenci/ szwaczki itd. Ich dobrą jakość będzie czuć i widać od razu. 

-kupuj od sprawdzonych sprzedawców- nasze szanse na udany zakup zwiększają się, kiedy kupujemy z potwierdzonego źródła jak np. doświadczony sprzedający. Dodatkowo kupując od sklepu, a nie od osoby prywatnej jesteśmy chronieni prawami konsumenckimi. Mamy m.in. prawo do odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

-kupuj za pomocą karty kredytowej- karta kredytowa, ale także płatności Pay Pal to najbardziej bezpieczne metody płatności. W razie zakupu podróbki będziemy mieć największe szanse na odzyskanie pieniędzy.

-potwierdzaj oryginalność z profesjonalistami- przy zakupie droższych rzeczy warto oryginalność potwierdzić dodatkowo z profesjonalistami. Będzie to opłacalne w szczególnie w przedmiotach wartych więcej niż 500-600 złotych. Certyfikat autentyczności ułatwi nam również ewentualną sprzedaż. Część firm, które zajmuje się potwierdzaniem autentyczności luksusowych produktów, w przypadku odkrycia podróbki pomaga również odzyskać pieniądze z zakupu. Jedną z najbardziej znanych firm oferujących takie usługi jest Real Authentication.

Recenzja usług Real Authentication

Postanowiliśmy poddać procesowi potwierdzania oryginalności torebkę Celine z początku lat 2000. To prosty i klasyczny model z monogramem, który dodatkowo posiada pudełko i worek przeciwkurzowy. Brakuje jej jednak dokumentów. Nie wszystkie luksusowe marki dodają nawet tzw. karty autentyczności. W tym przypadku, żeby potwierdzić oryginalność i podnieść wartość torebki skorzystaliśmy z usług renomowanej amerykańskiej firmy Real Authentication. To najpopularniejsza firma na rynku zajmująca się uwierzytelnianiem. Dodatkowo ma rozbudowaną sieć kontaktów z Pay Palem i eBayem, dzięki czemu odzyska dla nas pieniądze w razie potrzeby.

Proces potwierdzania autentyczności wykonujemy w całości przez Internet – przez stronę albo aplikację firmy. Sprawdzeniu można poddać przedmiot już przez nas kupiony albo taki którego zakup dopiero rozważamy. Wystarczy, zamiast zdjęć załadować link z ofertą. Real Authentication sprawdza oryginalność torebek, odzieży, obuwia, zegarków, okularów, kapeluszy, chust i biżuterii. Certyfikaty autentyczności można zamówić do wszystkich tych przedmiotów oprócz biżuterii i zegarków. Wcześniej należy również sprawdzić na liście, którymi markami firma się zajmuje.

Żeby sprawdzić autentyczność naszej torebki Celine, wystarczyło załadować zdjęcia według wytycznych. Podstawowa oferta Real Authentication to potwierdzanie oryginalności, której w ciągu 24 godzin dokonuje dwóch ekspertów. W przypadku wykrycia podróbki, eksperci przygotowują opis, który tłumaczy, na jakiej podstawie stwierdzono brak oryginalności. Usługa ta kosztuje $30. Oprócz tego możemy zamówić liczne dodatkowe usługi. My wykupiliśmy również za $10 oficjalny certyfikat-dokument potwierdzający autentyczność, którym możemy się teraz posługiwać i który możemy przekazać osobie, która torebkę kupi. Pod kodem QR certyfikatu znajduje się strona Real Authentication ze zdjęciami torebki i oficjalnym dokumentem. Inne warte uwagi usługi Real Authentication to m.in. wycena rynkowa czy określenie wieku danego przedmiotu, w cenie $10 każda.

Korzystaliśmy z usług Real Authentication po raz pierwszy i jestem bardzo zadowolona. Z pewnością będziemy teraz potwierdzać z ich pomocą oryginalność wszystkich droższych przedmiotów.

Certyfikat autyntycznosci

Certyfikat od Real Authentication